Читати про Групи ароматів на сайті perfumer.ua
Мінімальне замовлення - 2500 грн

Групи ароматів

16 октября 2015
Групи ароматів
#Статті
З усіх п'яти почуттів, нюх це найніжніше і найневблаганніше, всього за кілька миттєвостей воно допомагає сформувати перше враження про людину, яке деколи незворотне і саме тому таке важливе. Кожен аромат, як і кожна людина, різноманітний і неповторний. Тому різні люди віддають перевагу іноді абсолютно різним ароматам.

Серед усіх ароматів в парфумерному мистецтві виділяють сім основних груп, які в свою чергу поділяються на різні підгрупи. Вони поєднують у собі ноти від різних груп ароматів, щоразу починаючи грати новими фарбами. Кожній групі властиві свої особливості звучання і основні ноти.

Квіткові

Коли ми говоримо про класифікацію ароматів, то, насамперед, хочеться виділити одне з найбільших сімейств - квіткові. Провідною темою квіткових ароматів є або одна квітка (троянда, конвалія, жасмін, тубероза, фіалка, лілія та інші), або цілий букет квітів. Квіткові духи відрізняються від інших особливою жіночністю та привабливістю. Так як майже у всіх духах присутні квіткові ноти, до групи квіткових ароматів відносять лише ті аромати, в яких аромати квітів грають провідну роль.

Шипрові

Наступна за величиною ароматна група - шипрові. Своєю назвою шипрове сімейство зобов'язане парфуму Коті «Chypre» 1917 року. Шипрові аромати - це незвичайне поєднання рослин середземномор'я: бергамоту, дубового моху, лимона і пачулі, вишукано доповнене різними відтінками, що надає ароматам особливу витонченість, розкіш і вишуканість. Традиційні шипри в основному чоловічі. Вони характеризуються високою сухістю, холодністю і строгістю, а також наявністю в нотах серця деревинності.

Східні

Так само, не менш популярною групою ароматів є східні (амброві). Аромат цієї групи найчастіше - густий, різкуватий, важкий, звабливий, він навіює думки про екзотичний Схід, відомий своєю провокаційною еротичністю і привабливою красою. Східні запахи відмінно підходять для вечірніх урочистих заходів. Під ароматами цієї групи криються глибокі і чуттєві запахи, що поєднують в собі солодкі ванільні, пудрові і яскраві тваринні компоненти: мускус, ціветту і амбру.

Деревині

Деревинні аромати, у свою чергу, терпкі, тому серед них в основному переважають чоловічі запахи. Насичені деревинні ноти в центрі композиції підкреслені деревинним відтінком її основи. Теплий і містичний запах сандалового дерева, більш сухі і терпкі кедр і ветивер, аромати смоли і запашні екзотичні ноти зазвичай перетинаються з терпкими цитрусовими складовими в даній групі ароматів. Такі аромати створюють відчуття строгості, теплоти і бархатистості.

Шкіряні

Шкіряні аромати містять в собі парфумерну ідею, що сильно відрізняється від концепцій, що зазвичай використовуються в парфумерії. Вони з'явилися у 20-х роках ХХ сторіччя, коли жінки пристрастилися до сигарет, і стала актуальною чоловіча тональність. Основний ароматичний акорд складають дуже сухі ноти, що характеризуються запахом шкіри: це легкі деревинні запахи і тютюн, покладені на основу прянощів і амбри. Аромати цієї групи відрізняються особливою оригінальністю, але підходять далеко не всім.

Фужерні

Фужерні - група ароматів, яка походить від її прототипу - аромату «Fougere Рояль» («Королівський папороть») кінця 19 століття. Аромати цієї групи - гіркуваті й свіжі. В їх основі - запах кумарину (синтетично отриманої речовини). Кумарин в фужерних ароматах зазвичай поєднується з нотами лаванди, деревини, герані, бергамоту, дубового моху. Завдяки такому поєднанню фужерні аромати мають пряний трав'яний запах і є типовими для чоловічих ароматів.

Цитрусові

І нарешті, найбагатша група ароматів - цитрусові, основу яких складають ефірні масла, виділені з шкірки цитрусових: бергамоту, лимону, апельсину, грейпфруту, які надають аромату яскравість, енергію і життя, але разом з тим роблять його легким і свіжим. Крім звичних нам нот, до цитрусових відноситься екзотичний фрукт юзу, а також петітгрейн і гіркуватий померанець. Серед ароматів цієї групи зазвичай переважають чоловічі. Нотки цитрусу, зазвичай, займають особливі позиції в таких ароматах і завжди досить яскраво виражені.

Групи ароматів в сучасній парфумерній індустрії поповнюються новими ароматами щодня. Все змінюється, але неперевершені, тонкі, чуттєві аромати будуть підкорювати нашу уяву завжди.

Iнші публікації

Аромати бестселлери: найбажаніші парфуми і їх альтернативи
19.02.2024 Аромати бестселлери: найбажаніші парфуми і їх альтернативи Аромати бестселлери: найбажаніші парфуми і їхні альтернативи У світі парфумерії щосезону є ...
Походження компонентів: де народжуються аромати
17.01.2024 Походження компонентів: де народжуються аромати Одним із важливих аспектів, що впливають на унікальність та якість наливної парфумерії, є місце ...
Як визначити якість наливної парфумерії
13.11.2023 Як визначити якість наливної парфумерії Наливна парфумерія стала популярним вибором для багатьох, хто хоче насолоджуватись різноманітністю ...