Безкоштовна доставка замовлень від 2000 грн Детальніше
Зворотній зв'язок
Мінімальне замовлення - 1000 грн

Як аромати впливають на емоції?

21 декабря 2017
Як аромати впливають на емоції?
#Статті

Як аромати впливають на емоції?

Запахи безпосередньо впливають на наш настрій. Одні викликають приємні емоції, інші не дуже. Але як цей вплив виміряти з наукової точки зору?

Компанія International Flavors & Fragrances Inc. (IFF) розробила спеціальний метод, завдяки якому можна виміряти психологічні реакції впливу запаху на емоції. Метод називається Mood MappingTM (Карта настрою).

Завдяки такому методу можна виміряти які асоціації викликає конкретний запах. Карта являє собою 8 категорій настрою. Респонденти нюхають аромат, а потім їм пропонується вибрати одну з восьми категорій, яка найбільш точно описує зразок.

Дослідження проводилося з метою з'ясування попиту на парфумовану продукцію. З'ясувалося, що 4 категорії характеризують запах як позитивний. Аромат може викликати задоволення, розслаблення, стимул, що підкреслює розмитість поняття «приємний аромат».

Одним із завдань даного експерименту було з'ясування чи може запах знижувати стрес. Стрес є світовою проблемою, фактором, який значно знижує рівень життя, може викликати ряд захворювань.

При проведенні експерименту враховувалися і фізичні реакції організму: серцебиття, артеріальний тиск, шкірні прояви, м'язові скорочення. За отриманими даними можна сказати, що приємні аромати значно знижують рівень стресу. Таким чином, парфум є потужною зброєю в боротьбі зі стресом.

Iнші публікації

Як подовжити стійкість парфуму?
21.09.2021 Як подовжити стійкість парфуму? Як подовжити стійкість парфуму? Напевно у вас, як у любителя стійкого хорошого парфуму, ...
Як поєднуються характер людини і його парфум?
06.09.2021 Як поєднуються характер людини і його парфум? Як поєднуються характер людини і його парфум? Багато людей недооцінюють значення парфуму в ...
Основні переваги наливних парфумів
19.08.2021 Основні переваги наливних парфумів Ні для кого не секрет, що хороший парфум здатний доповнити і розкрити будь-який образ. ...